Po Prostu- „Fajans i Szmira” Olifant Records, 2011

Mocno zaległa recenzja, ale jak mówi staropolskie przysłowie „Lepiej późno niż wcale”.
Co to jest Po Prostu, jaką muzykę grają i o czym mają teksty pisać nie będę z szacunku dla czytelników. Skupię się na tym, czym jest to wydawnictwo.
Dostajemy tu 2 CD a na nich 37 kawałków (cztery się powtarzają, ale w różnych wykonaniach), czyli jak ktoś lubi żeby jak płaci było dużo, będzie w siódmym niebie. Mamy tu zapis koncertowego koncertu z „Ucha” oraz pozostałe cztery z „Parlamentu”. Wszystko brzmi dobrze i klarownie, jak na punk rockowe warunki nawet bardzo dobrze. Na scenie meldują się 2 składy kapeli, co może być małą ciekawostką dla koneserów, na szczęście wszystko jest spójne.
Nie będę wypisywał numerów zawartych na albumie, bo jest ich cała masa, słowem „the best of” gdańskich punk rockowców w wersji live i przegląd ich całej ćwierć wiecznej działalności.
Ci którzy Po Prostu lubią, pewnie już ten album mają, ci którzy jeszcze nie mają mogą szanse tą nadrobić. Sam nie jestem przesadnym fanem PP ale cenię ich za konsekwencję, staż sceniczny i niezależność. Czysty punk rock taki jak być powinien, nieskażony żadnym farmazonem.
Dobrze że ta płyta ujrzała światło dzienne, należy się Szczepanowi i spółce jak mało komu.
Polecam!

Ocena: 4/6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *