Nowa płyta zespołu PROI!EKT z Czech do zakupienia na koncercie w Sosnowcu!!!!!!!!!!!!!!!

DSC00028 (1)

 

PROI!EKT – MUZIKA PRO BOOTBOI!S & SCOOTERBOI!S (TOUGH TIMES MUSIC 004)

Gdy byłem u Petra jakiś czas temu, to przed domem stała VESPA, nad gramofonem na honorowym miejscu stała płyta THE JAM – IN THE CITY, pomyślałem se czyżby jakiś MOD REVIVAL. Patrzę na okładkę nowej płyty kapeli PROI!EKT z Pardubic, a tu VESPA, wiśniowe martensy, myślę se Peter na starość idzie w lżejszą muzykę, może lata 60-te, może faktycznie MOD REVIVAL, tytuł płyty – MUZYKA PRO BOOTBOI!S & SCOOTERBOI!S mówi sam za siebie.

No to płytka na gramofon i jedziemy … VESPA SONG a tu MUZIKA PRO ROCKERS (:. Na początek rock’n’roll w duchu MOTORHEAD – skocznie, motorycznie i energetycznie. Następny kawałek CERNEJ DEN – ostre granie, Oi z hardcorowymi gitarami i tak dalej – kawałek po kawałku, zagrane zgrabnie, pomysłowo i z czadem, nie ma modsowskiego pitolenia. Płytka szybko przelatuje, nie ma czasu na odpoczynek, od początku do końca motoryczne granie, na wysokim poziomie (perkusista nieźle miesza, fajne gitarowe wstawki), do tego klasyczny skinowski wokal Petra, czeski język fajnie się wpisuje w tę muzykę. Nie ma słabych kawałków, moje ulubione to VESPA SONG, CERNEJ DEN, POSLEDNI BOJ (R.A.F.) o czeskich pilotach walczących w czasie II wojny światowej, KAMARADOVI (Peter – Bratre muj) czy na koniec STREET ROCK’N’ROLL, który najtrafniej opisuje tę płytę:

“… To co ctis, ne Elvis Presley

Ani Karel Gott

Ostrej punk, nekdy I pesti

To je ulice rock …”

Polecam płytkę, na pewno spodoba się tym, którzy lubią Oi’a z mocnym przytupem. Peter fajną płytę nagrał – szacun. W Czechach SCOOTERBOI!S słuchają ostrego rocka. Niech żyje przyjaźń polsko – czeska!

Na koncercie w SOSNOWCU – 28.11.2015 można będzie zakupić płytę zespołu PROI!EKT, cena – czarny vinyl – 45zł, biały vinyl – 50zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *