Bakers Dozen- „Vilified” Olifant Records, 2015

Mimo że zdarzyło mi się widzieć Bakers Dozen na żywo, to uczciwie przyznaję, że „Vilified” jest pierwszym CD tego zespołu który znalazł się w mojej kolekcji. Na pewno jednak nie ostatnim…
BA grają pod sztandarem 100% British Oi! I w sumie to hasło najlepiej opisuje ich twórczość. Od pierwszych dźwięków wiadomo o co chodzi. Muzyka, wokal, brzmienie- klasyka Oi Music w najlepszym wydaniu.
„Vilified” to 13 naprawdę zajebistych numerów i kawał dobrej muzyki. Od początku do końca nie ma ani jednego słabego fragmentu a petardy takie jak np „Marching through gorgie” powodują    że nóżki same rwą się do tańca. Oczywiście takich numerów jest tu więcej, ale jak wspomniałem cały krążek jest bardzo spójny.
„Vilified” to świetna płyta, polecam ją wszystkim bez wahania. Moim zdaniem to pewne top3 w całym katalogu Olifant Records i jedna z najlepszych płyt 2015. Kto nie ma, niech zamawia- nie będziecie żałować!

Ocena: 5/6
„Vilified” is the first CD of BD in my collection, but surely not the last one. I saw them live somewhere and probably they did not impress me too much then, but this CD is a really good one.
„Vilified” brings 13 tracks, all really good and all kept in good, old Oi! Music style. My favourite one here is „Marching through gorgie”, great track with awesome chorus. It should sound even better live. The rest of the album keeps the same, high level.
Besides the great music, this CD brings couple of few really good lyrics, far from „beer-fun-fight” standard.
„Vilified” seems to be one of the best CD’s in 2015 to me. If you do not have it yet, buy it, you will not regret.

Note: 5/6

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *